Використання відходів виробництва в якості альтернативного екологічно чистого палива

ГРАДОЛІЯ використовує лушпиння соняшника в якості основного палива замість природного газу та мазуту, що використовувався раніше на переробних підприємствах олійно-жирової галузі України, завдяки чому скорочується обсяг викидів CO2 в атмосферу. Таким чином, компанія привносить свій внесок в світову програму збереження екологічно чистих умов життя на планеті.

Спалюючи відходи виробництва рослинних олій (лушпиння соняшника) підприємство виробляє водяну пару, забезпечуючи роботу технологічних процесів, а також господарсько-побутові потреби підприємства.

В процесі будівництва власного парокотельного цеху було надано перевагу сучасному обладнанню з інноваційними технологіями процесів горіння палива і очистки димових газів за допомогою електрофільтрів, робота яких дозволяє виконувати вимоги сучасних норм.

Очищення відпрацьованого повітря і виробничих стоків із застосуванням сучасних технологій

Поряд з випуском якісної і безпечної продукції компанія поставила перед собою завдання зберегти навколишнє середовище виробничих площ, що використовуються в екологічно чистому стані, не впливаючи на них негативним впливом виробничих відходів. Тому при проектуванні і будівництві підприємства була обрана безвідходна схема виробництва.

Всі технологічні процеси, в яких використовується атмосферне повітря (очищення сировини, фракціонування напівфабрикатів в РВО, охолодження напівфабрикатів і шроту) супроводжуються обов’язковим процесом очищення і дезактивації відпрацьованого повітря, застосовуючи комплексні аспіраційні установки виробництва провідних світових брендів. Аспіраційні системи очистки зазнали пусконалагоджувальних процесів і успішно експлуатуються згідно з графіками планових очисток і попереджувальних ремонтів.

Для досягнення заданих показників ефективності очищення виробничих стоків по ХПК, БПК, зважених речовинах і СПАВ була запроектована та запущена в експлуатацію триступенева система очищення із застосуванням сучасної технології (вперше за допомогою центробіжної сили) зневоднення шламів, на спеціальному обладнанні виробництва однієї з провідних світових компаній даного напрямку. Технологія дозволяє ефективно розділити шлам і значно заощаджує площу розташування даних процесів.

Для мінімізації витрат і ефективного ведення виробничої діяльності на підприємстві встановлена система обліку споживання води, електроенергії, очищених виробничих і каналізаційних стоків.